Yhteystiedot

Suomen sosiaalioikeudellisen seuran hallitus –

Styrelsen i Socialrättsliga sällskapet i Finland

 

Hallituksen jäsenet:

 
VTT, OTL, VT Yrjö Mattila, Puheenjohtaja, ordförande
Puh. 040 715 4166
Yrjo.Mattila@Helsinki.FI

 

THM, ent. johtava sosiaalityöntekijä Eila Sundman, varapuheenjohtaja
Puh. 050 570 8725
eila.sundman@gmail.com

 

FM, auktorisoitu kääntäjä Jari J. Marjanen
PL 145, 00251 Helsinki 25
SSOS.seura@gmail.com

 

VT Tuula Sillanpää, sihteeri
Puh. 050 -477 4325
tuula.sillanpaa@ehyt.fi

 

OTK, lakimies Petteri Pitkänen
Puh. 044- 765 0437
petteri.pitkanen@invalidiliitto.fi

 

VTM Marjatta Kaurala
Puh. 050 344 7582
marjatta.kaurala@krits.fi

 

VT Ulrika Krook
Puh. 050 443 0575

 

VT Marjo Tervo
marjo.tervo@kolumbus.fi

 

Asiantuntijajäsenet:

OTT Anja Karvonen- Kälkäjä
anja.karvonen-kalkaja@fridafamily.fi

OTT Laura Kalliomaa-Puha
laura.kalliomaa-puha@staff.uta.fi

OTT Kalevi Ellilä
Puh. 044 3060 568
kaleviellila@gmail.com

HTM, sosiaalioikeuden yliopisto-opettaja ja tohtorikoulutettava Heidi Poikonen
heidi.poikonen@uef.fi

 

Toiminnantarkastaja Kari Korpela